Uwaga kierowcy! Pogorszenie warunków na drodze. Apel do pieszych- nośmy odblaski

Data publikacji 28.11.2016

Z uwagi na ujemne temperatury ostrołęcka policja apeluje o ostrożność na drodze. W takich warunkach, drogi są bardzo zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

Minusowe temperatury, lub temperatura oscylująca w okolicach zera powoduje, że nawierzchnia drogi jest bardzo zdradliwa i zmienna.
Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem na drodze potrafi być warstwa lodu, która powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Nawet jeśli nawierzchnia drogi wydaje się być sucha to na mostach, wiaduktach, czy też kostce brukowej również może tworzyć się bardzo niebezpieczna prawie niewidzialna cienka warstwa lodu.

Pamiętajmy też, że pomimo braku opadów deszczu opadająca mgła może zamarzać i powodować, że droga będzie bardzo śliska i trudna do wyczucia.

- Apelujemy o to, by dostosować prędkość do warunków jakie mamy na drodze, myśleć i przewidywać zagrożenia. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Szanujmy nasze życie - nośmy odblaski

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęa

Powrót na górę strony