Mazowiecka Grupa SPEED cały czas eliminuje piratów drogowych
Policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED prowadzili wzmożone kontrole na drogach regionu. Skontrolowali blisko 900 pojazdów i ujawnili setki wykroczeń, z czego większość dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy najbardziej brawurowym kierowcom, skierowali wnioski do sądu i wyeliminowali z ruchu osoby stwarzające realne zagrożenie. Grupa SPEED konsekwentnie dba o bezpieczeństwo, reagując na każde niebezpieczne zachowanie na drodze.
Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała działania prowadzone w dniach 25–31 maja. W tym czasie policjanci skontrolowali 868 pojazdów, w tym 22 motocyklistów. Ujawnili 857 wykroczeń, z czego aż 672 dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości.
W 6 przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a 4 – poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 752 mandaty karne, w tym aż 600 za nadmierną prędkość. W 26 przypadkach skierowano wnioski do sądu o ukaranie sprawców poważniejszych naruszeń przepisów.
Policjanci zatrzymali 14 praw jazdy, z czego 10 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Ujawnili również 3 osoby, które kierowały pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Funkcjonariusze udaremnili także jazdę nietrzeźwemu kierującemu.
Podczas kontroli zatrzymano 39 dowodów rejestracyjnych, w tym 12 za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów.
Płockc grupa SPEED
Podczas tygodniowych działań policjanci z płockiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu płockiego skontrolowali 61 pojazdów, których kierowcy popełnili 57 wykroczeń w ruchu drogowym. 52 z nich polegały na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 3 kierującym za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h oraz 2 dowody rejestracyjne.
Policja przypomina, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest podstawą bezpieczeństwa. Funkcjonariusze grupy SPEED każdego dnia pracują nad tym, aby mazowieckie drogi były miejscem bezpiecznym dla wszystkich uczestników ruchu.
Mazowiecka Grupa SPEED nie zwalnia tempa. Funkcjonariusze są tam, gdzie dochodzi do brawurowej jazdy i gdzie kierowcy mylą drogę publiczną z torem wyścigowym. Policjanci, korzystając zarówno z oznakowanych, jak i przede wszystkim nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, kontrolują prędkość oraz rejestrują wszystkie zachowania rażąco zagrażające bezpieczeństwu na drogach.
Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/MS/MJ
*Dane WRD KWP zs. w Radomiu