Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcy za kierownicą

Data publikacji 06.08.2018

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Osoba nie tylko traci prawo jazdy, ale jest również wpisana do Krajowego Rejestru Karnego.

Podczas minionego weekendu płoccy policjanci ujawnili aż ośmioro nietrzeźwych kierowców. Ci wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy, grozi im również kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy kierowca przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych użytkowników drogi, ale popełnia również przestępstwo, a co za tym idzie jest przestępcą.

Status przestępcy niesie za sobą kilka poważnych niedogodności. Najważniejszą jest zatrzymanie prawa jazdy na czas nie krótszy niż trzy lata. Dodatkowo w kodeksie karnym za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym przewidziana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejny problem dla nietrzeźwego kierowcy, to fakt wpisania go do Krajowego Rejestru Karnego. W Rejestrze figurują osoby, które zostały skazane przez Sąd prawomocnym wyrokiem za jakiekolwiek przestępstwo. Osoba figurująca w Rejestrze nie może mówić, że jest niekarana. Dostarczając gdziekolwiek zaświadczenie o niekaralności, w zaświadczeniu będzie adnotacja o karalności za przestępstwo.

Warto o tym pomyśleć zanim osoby zdecydują się prowadzić samochód w stanie nietrzeźwym.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek do mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy posiadają prawo jazdy. Policjanci apelują również do osób, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajcie Państwo na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie należy pozwalać pijanemu kierować pojazdem. Jeśli istnieje podejrzenie, że kierowca jest pijany należy o tym poinformować Policję. Obojętność może doprowadzić do tragedii. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić ! (K)

Powrót na górę strony