Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ,, Alkohol i narkotyki "

Data publikacji 16.08.2018

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz osób będących pod wpływem narkotyków to główne cele dzisiejszej akcji prowadzonej przez płockich policjantów pn. ,, Alkohol i narkotyki ”.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku nietrzeźwi kierujący byli uczestnikami ponad 2 % zdarzeń drogowych. Ostanie dane wskazują również, że pomimo prowadzonych działań profilaktyczno – edukacyjnych ilustrujących negatywny wpływ alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu wielu kierujących decyduje się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Aby wyeliminować z ruchu jak największą liczę nietrzeźwych kierujących, policjanci płockiej drogówki przeprowadzą w dniu dzisiejszym działania
pn. ,, Alkohol i narkotyki ". 
Głównym celem tych działań jest wykonanie jak największej liczby badań stanu trzeźwości kierujących. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, mundurowi dokonają również sprawdzenia czy dany kierujący znajduję się pod wpływem środków odurzających.

 

Pamiętajmy !
Alkohol jest substancją psychoaktywną bardzo silnie oddziaływującą na organizm ludzki. Spowalnia działanie układu nerwowego w wyniku czego osoba będąca pod wpływem alkoholu traci zdolność prawidłowej percepcji bodźców wysyłanych zarówno przez sam organizm jak i tych, które docierają z zewnątrz.

 

Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony