Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowi piraci bez praw jazdy. Łamanie przepisów zarejestrowały kamery zamontowane w policyjnych radiowozach

Data publikacji 17.08.2018

Policjanci płockiej drogówki w czasie działań „Bezpieczny Sierpień 2018” prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Na drogach powiatu płockiego oraz Płocka oprócz radiowozów oznakowanych można było spotkać policyjny samochód wyposażony w wideorejestrator, który zarejestrował brawurową jazdę aż sześciu kierujących.

Pierwszy kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość jechał trasą
ks. Jerzego  Popiełuszki. Mundurowi zauważyli volkswagena pędzącego w kierunku Mostu Solidarności. Jadąc za nim zaczęli mierzyć prędkość, która po chwili wynosiła 173 km/h, a obowiązujące ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosiło do 70 km/h. Samochód został zatrzymany. Funkcjonariusze ukarali pirata mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnych. Ponadto zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie zostało ujawnione przez policjantów płockiej drogówki na terenie Małej Wsi. Tu w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wyraźnie wskazuje do 50 km/h, kierujący oplem 21-latek, poruszał się z prędkością 135 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 złotych i przypisali 10 punktów karnych.

Następne, niosące za sobą duże zagrożenia dla bezpieczeństwa uczestników ruchu wykroczenia miały miejsce w Płocku na trasie ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie zatrzymani sprawcy poruszali się z prędkością 140 km/h oraz 137 km/h.  Płockich piratów drogowych zatrzymano również na ul. Wyszogrodzkiej, gdzie prędkościomierze pojazdów wskazywały ponad 135 km/k. Oczywiście wszyscy kierujący pożegnali się z prawami jazdy na okres co najmniej 3 miesięcy.

 

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.95 MB)

Powrót na górę strony