Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światło – Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 16.12.2016

Pod takim hasłem policjanci z płockiej drogówki prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach w okresie jesienno-zimowym. Podczas ograniczonej widoczności spowodowanej opadami atmosferycznymi lub mgłą, prawidłowe oświetlenie pojazdu ma bardzo duże znaczenie dla bezpiecznego podróżowania zarówno dla samych kierowców jak i dla innych uczestników ruchu. Dlatego w okresie od 10 do 21 grudnia płoccy policjanci prowadzą działania podczas których szczególną uwagę zwracają właśnie

Działania trwają od 10 grudnia. Do tej pory funkcjonariusze przeprowadzili w ramach działań 411 kontroli stanu oświetlenia. W wyniku tych kontroli zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan oświetlenia.

Policjanci w ramach działań uświadamiają kierowcom, jak ważną rolę odgrywa prawidłowe oświetlenie pojazdu. Często na naszych drogach można zaobserwować pojazdy, w których nieprawidłowo ustawione światła oślepiają innych kierowców. Kierowca jadąc samochodem, w którym świeci się  tylko jedno światło z przodu, powoduje również zagrożenie, gdyż po zmroku i podczas ograniczonej widoczności inni kierowcy widzą tylko jedno światło, co może doprowadzić do niewłaściwej oceny sytuacji na drodze. Kierowca widząc jedno światło jest przekonany, że będzie się mijał z jednośladem i do takiego manewru jest przygotowany.

Prawidłowo funkcjonujące oświetlenie pojazdu to również lepsza widoczność dla samego kierującego, który ma większe szanse na odpowiednia reakcję za kierownicą na zauważoną na drodze z dostatecznej odległości niebezpieczną sytuację. 

Działania będą prowadzone do 21 grudnia, ale po tym dniu policjanci również w ramach kontroli drogowych będą zwracać uwagę prawidłowe oświetlenie pojazdu. 

Powrót na górę strony