Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał garaże na terenie Płocka

Data publikacji 02.11.2016

Płoccy policjanci zatrzymali 20 letniego mężczyznę, który okradał garaże na terenie Płocka. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione przedmioty o wartości ponad 4 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, pracujący w sprawach dwóch kradzieży i jednego włamania na terenie Płocka, w wyniku pracy operacyjnej ustalili mężczyznę – mieszkańca Płocka, który mógł mieć związek z tymi zdarzeniami. 

Funkcjonariusze zatrzymali Płocczanina w jego mieszkaniu. Na miejscu przeprowadzili również przeszukanie. Okazało się, że na klatce schodowej mężczyzna przechowywał skradzione przedmioty. Wśród zabezpieczonych przedmiotów były m.in. rowery, elektronarzędzia, kosiarki do trawy, piły spalinowe itp. Łączna wartość odzyskanych i zabezpieczonych przez Policję przedmiotów przekracza kwotę 4 tysięcy złotych. W toku dalszej pracy policjanci ustalili, że przedmioty pochodziły z okradzionych pomieszczeń garażowych na ul. Reja i Obrońców Płocka. 

Zatrzymany został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku, gdzie usłyszał zarzuty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu trzech zarzutów kradzieży i włamania. Dwudziestolatek przyznał się do kradzieży i włamania, oświadczył, że pieniądze ze sprzedaży skradzionych rzeczy chciał przeznaczyć na zakup alkoholu. Po przesłuchaniu i złożeniu wyjaśnień został zwolniony.  

Za kradzież z włamaniem w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. (K)

Zainstaluj wtyczkę Flash aby zobaczyć odtwarzacz.
Powrót na górę strony