Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwość w przewozie osób”

Data publikacji 19.12.2016

Dzisiaj na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzone są działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Działania mają na celu zminimalizowanie faktów prowadzenia pojazdów przewożących pasażerów przez kierowców będących pod działaniem alkoholu.

Działania prowadzone są na terenie całego Mazowsza. Policjanci prowadzą kontrole autobusów i busów oraz innych pojazdów przede wszystkim pod kątem ujawniania faktów kierowania tymi pojazdami przez kierowców będących w stanie nietrzeźwym.

Policjanci przypominają, że alkohol za kierownicą to jedna z poważniejszych przyczyn powstawania wypadków i innych zdarzeń drogowych. Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie jest w stanie w odpowiedni sposób ocenić pojawiających się na drodze sytuacji i niejednokrotnie za późno reaguje na występujące zagrożenia. Pamiętać należy, że o tym, czy dojdzie do zdarzenia drogowego czy też nie czasami decydują ułamki sekund. Kierowca nietrzeźwy praktycznie zawsze doprowadza do zdarzenia drogowego, reagując za późno właśnie o  te ułamki sekund.   Ten niewielki czas niestety może decydować również o tym czy uczestnik zdarzenia drogowego przeżyje, czy też nie.

W związku z powyższym policjanci cyklicznie prowadzą tego rodzaju działania, aby zminimalizować fakty prowadzenia pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu. (K)

Powrót na górę strony