Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przypominali mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa

Data publikacji 21.12.2016

Policjanci, strażnicy miejscy i uczniowie płockiego PUL – u wspólnie prowadzili dzisiaj działania, w ramach których przypominali mieszkańcom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w czasie przygotowań do Świąt i podczas samych Świąt Bożego Narodzenia.

Mieszkańcy Płocka podczas świątecznych zakupów, na które wybrali się dzisiaj do największych płockich centrów handlowych spotykali niecodzienne patrole. Policjant, strażnik miejski i uczniowie z PUL Płock wspólnie prowadzili działania profilaktyczne, których celem było przypomnienie mieszkańcom naszego miasta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 

W czasie gorączkowych przygotowań do Świąt często zapominamy o tym, aby zwracać uwagę na nasze cenne przedmioty takie jak telefony komórkowe czy też portfele. Każdy z nas w tym okresie chce kupić jakieś upominki dla swoich najbliższych, niestety po zakupach często te upominki pozostawiamy w samochodzie na widocznym miejscu. Wychodząc z samochodu do innego sklepu zapominamy o tym, aby te upominki schować w bagażniku. Cenne przedmioty pozostawione w samochodach na widocznym miejscu to pokusa dla przestępców, którzy niestety w tym okresie stają się bardziej aktywni.

Dzisiejsze działania były ukierunkowane na wskazanie zagrożeń na jakie wszyscy mieszkańcy naszego miasta są narażeni oraz na wskazanie prostych sposobów zapobiegania tym zagrożeniom. 

Powrót na górę strony