Bezpieczniejsze płockie drogi - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniejsze płockie drogi

Data publikacji 16.01.2017

Styczeń jest miesiącem, w którym wielokrotnie podsumowujemy rok ubiegły. Policjanci z płockiej drogówki również podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach w Płocku i powiecie płockim. Okazało się, że w 2016 roku na naszych drogach było bezpieczniej niż w 2015 roku.

W minionym roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku  odnotowano łącznie 276 wypadków i 2541 kolizji drogowych. Wśród odnotowanych wypadków było 18 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w których zginęło 20 osób. W roku 2015 natomiast odnotowaliśmy 25 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w których zginęło 31 osób. W minionym roku spadła również liczba osób rannych.  W 2016 było 325 rannych natomiast w 2015, 333 osoby zostały ranne w wyniku wypadku drogowego.

Analizując te dane można stwierdzić, że te najbardziej tragiczne liczby maleją. Należy jednak pamiętać, że każdy wypadek to wielka tragedia dla wielu osób  (rodzina i przyjaciele ofiary). Pamiętać należy również, że każdy wypadek, to wynik czyjegoś lekkomyślnego postępowania za kierownicą oraz lekceważenia obowiązujących przepisów i zasad ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku, w ramach pełnionej służby prowadzą działania mające na celu ograniczenie i eliminowanie głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W minionym roku ujawniono łącznie 26468 wykroczeń drogowych, w tym 12375 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonych prędkości. Warto przypomnieć w tym miejscu, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym również tych tragicznych, w których giną ludzie. W związku z tymi wykroczeniami funkcjonariusze zatrzymali 220 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

W ramach działań kontrolnych policjanci przeprowadzili 95829 kontroli trzeźwości kierowców i ujawnili 281 nietrzeźwych kierowców.

W roku 2017 płoccy policjanci będą systematycznie prowadzić działania mające na celu dalszą poprawę bezpieczeństwa na płockich drogach. Ważne jest jednak, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego włączyli się w działania na rzecz bezpiecznego podróżowania. Wystarczy, że każdy kierowca, pieszy, rowerzysta i motocyklista będzie poruszał się na drodze zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego a wtedy na pewno  wszyscy będziemy mogli bezpiecznie poruszać się na drogach w Płocku i powiecie płockim.   (K)  

Powrót na górę strony