Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł narzędzia i sprzedał je na giełdzie

Data publikacji 18.01.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Płocku ustalili i zatrzymali mężczyznę, który na początku stycznia, w jednym z płockich marketów budowlanych ukradł trzy wkrętarki. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za kradzieże.

Na początku stycznia 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji na osiedlu Podolszyce w Płocku przyjęli zawiadomienie o kradzieży 3 wkrętarek, o łącznej wartości przekraczającej 800 zł. które zostały skradzione z jednego z płockich marketów budowlanych. W ramach prowadzonych przez policjantów czynności, wytypowali oni osobę, która mogła mieć związek z tą kradzieżą.

W czasie prowadzenia ustaleń do sprawy kradzieży wkrętarek, w dniu 12 stycznia policjanci zostali poinformowani, że w jednym ze sklepów meblowych pojawił się mężczyzna, który 11 stycznia właśnie w tym sklepie ukradł baterię zamontowaną przy zlewozmywaku kuchennym znajdującym się na ekspozycji mebli kuchennych. Policjanci natychmiast udali się do sklepu, gdzie zatrzymali wskazaną osobę.

Okazało się, że jest to 29 letni mężczyzna, posiadający zameldowanie w Płocku, ale przebywający na terenie powiatu sierpeckiego.  Był to ten sam mężczyzna, którego policjanci typowali jako sprawcę kradzieży wkrętarek. W samochodzie, którym przyjechał do Płocka policjanci nie znaleźli przedmiotów z kradzieży w sklepie budowlanym i w sklepie meblowym, ale znaleźli wylewkę prysznicową z przewodem gumowym oraz zagłówek wannowy. Jak się okazało przedmioty te pochodziły z kradzieży w innym płockim sklepie. 

Funkcjonariusze przesłuchali zatrzymanego w związku z kradzieżą wkrętarek i baterii. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, poinformował policjantów, że skradzione wkrętarki sprzedał na giełdzie.

Za kradzież wylewki z przewodem oraz zagłówka mężczyzna poniesie odpowiedzialność jako sprawca wykroczenia, gdzie karą może być grzywna w wysokości do pięciu tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna już wcześniej był karany za kradzieże. Za to przestępstwo, w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak w związku z faktem że mężczyzna dopuścił się kradzieży w ciągu pięciu lat od czasu odbycia kary za przestępstwo podobne, sąd zgodnie z art. 64 kodeksu karnego może orzec karę zwiększoną o połowę. (K)

Powrót na górę strony