Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 23.01.2017

Za nami Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym okresie policjanci w Komendy Miejskiej Policji w Płocku spotykali się z seniorami, porozmawiać i przypomnieć o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drodze.

Najcieplejsze osoby na świecie, które zawsze przytulą i powiedzą dobre słowo, kiedy jest nam smutno i źle – nasze babcie i dziadkowie, którzy zrobią wszystko aby nas chronić, ale czy my sami również chronimy nasze babcie i dziadków?

Dbałość o bezpieczeństwo naszych wspaniałych seniorów na drodze przyświecała policjantom, którzy w piątek i dzisiaj prowadzili spotkania z osobami starszymi.

W piątek spotkania odbywały się na drogach w powiecie płockim, gdzie funkcjonariusze rozdawali elementy odblaskowe i mówili o tym, jak ważne jest noszenie tych elementów przez pieszych poruszających się po zmroku, poza terenem zabudowanym. Dzisiaj natomiast policjanci spotkali się z grupą seniorów,  z którymi prowadzili rozmowę na temat zachowania się pieszych i rowerzystów na przejściach dla pieszych, rozmawiali również o zasadach jakie obowiązują kierowców zbliżających się do przejść dla pieszych.

Spotkania odbyły się w czasie kiedy wszyscy świętujemy z naszymi babciami i dziadkami. Głównym celem spotkań było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drogach, w celu ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem seniorów.

Powrót na górę strony