WSPINKA 2019

Data publikacji 13.12.2019

Już po raz szesnasty odbyła się cykliczna impreza profilaktyczna pod nazwą WSPINKA 2019. Impreza została zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Płocku, Urząd Miasta Płocka i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, w sali ze ścianką wspinaczkową na terenie ORLEN ARENY. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie mody na sportowe kibicowanie oraz zdrowy styl życia, bez uzależnień.

„Wspinka” rozpoczęła się o godzinie 10. Nazwa imprezy związana jest z jej charakterem, otóż młodzi ludzie z płockich szkół podstawowych zmagają się w sportowej rywalizacji, w dwóch konkurencjach. Rywalizacja główna odbywa się na ściance wspinaczkowej, natomiast równolegle odbywa się konkurs plastyczny na plakat promujący zdrowy i sportowy styl życia bez używek. Nad bezpieczeństwem na ściance czuwali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, którzy asekurowali uczestników wspinających się po ściance.

W tym roku w zmaganiach wspinaczkowych rywalizowało łącznie 18 drużyn z 11 szkół podstawowych. Konkurs na ściance rozgrywany był w dwóch kategoriach drużynowych oraz czterech kategoriach indywidualnych.

III miejsce – Stanisław Popielski SP 18

Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Płocka.

Zwycięzca zawodów w kategorii indywidualnej – Tomasz Tomczyk uczeń kl. VII Szkoły Podstawowej nr 13 w Płocku otrzymał puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Płocku za najlepszy wynik w kategorii drużynowej otrzymała Szkoła Podstawowa nr 5 w Płocku.

Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej zdobył Patryk Koper ze Sz. P. na 20, który na ściance osiągnął najlepszy czas.

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13, drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 1, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Niezależnie jednak od miejsc jakie zajęli uczestnicy zawodów, najważniejsza była atmosfera panująca na sali. Młodzież kibicowała swoim koleżankom i kolegom w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji, bez wulgarnych okrzyków czy też jakichkolwiek aktów przemocy.