Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Pasy” i „Komórka”

Data publikacji 31.01.2017

Wczoraj płoccy policjanci przeprowadzili działania „Pasy” i „Komórka”. Celem działań było ograniczenie faktów podróżowania w pojazdach bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz z telefonem komórkowym przy uchu, co w znacznej mierze zmniejsza bezpieczeństwo podróżowania.

Przez cały poniedziałek na terenie Płocka i powiatu płockiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Płock prowadzili działania, których celem było ograniczenie faktów podróżowania w pojazdach bez zapiętych pasów oraz z  telefonem komórkowym przy uchu. Jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa jak i trzymanie w czasie jazdy przy uchu telefonu komórkowego powoduje zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla osób, które podróżują w danym samochodzie, ale również dla innych uczestników ruchu.

W Ustawie Prawo o ruchu drogowym znajduje się zapis mówiący o unikaniu wszelkiego działania mogącego spowodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym miejscu należy sobie zadać pytanie, czy kierowca, który ma zajętą jedną rękę, gdyż trzyma w niej telefon komórkowy, dostatecznie panuje nad pojazdem, czy będzie w stanie odpowiednio zareagować na niespodziewane sytuacje na drodze?

Wszyscy, którzy decydują się podróżować w samochodzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa również powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych pasażerów podróżujących wraz z nimi. Podczas zderzenia pojazdu z przeszkodą, osoby które nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa przemieszczają się w sposób niekontrolowany po całym pojeździe, co może powodować obrażenia ciała u innych osób zapiętych w pasy.

Mając powyższe na uwadze, policjanci prowadzą tego typu działania, aby w ten sposób poprawić bezpieczeństwo na drogach.

We wczorajszych działaniach funkcjonariusze ujawnili 28 faktów podróżowania bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz 7 faktów używania podczas jazdy telefonu komórkowego poprzez trzymanie go w ręku przy uchu. 

Powrót na górę strony