Aktualności

Mieszkańcy miasta i powiatu płockiego reagują na zagrożenia - ponad 1 400 zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 13.02.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. To dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa.

Jak wskazuje liczba zgłoszeń, mieszkańcy Płocka oraz powiatu płockiego coraz częściej sięgają do narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2019 roku z tej formy zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk, skorzystało ponad 1 400 mieszkańców. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania, niewłaściwej infrastruktury, a także grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Blisko 48 % zgłoszeń zostało potwierdzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Od początku tego roku do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy miasta i powiatu płockiego zgłosili 109 zagrożeń. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane przez policjantów a zagrożenia, które rzeczywiście istnieją są eliminowane.  

Dziękujemy za otrzymane zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i ponownie zachęcamy mieszkańców Płocka i powiatu płockiego do korzystania z tej formy  komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Apelujemy o rozsądne korzystanie z aplikacji ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Powrót na górę strony