Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 28.02.2020

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 53-letni kierujący, który został wyeliminowany z ruchu dzięki reakcji i wzorowej postawie obywatela. Mieszkaniec powiatu płockiego za popełnione przestępstwo już wkrótce odpowie przed sądem.

W środę wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 60 w kierunku miasta, samochodem osobowym marki Ford porusza się nietrzeźwy kierujący.

W rejon wskazanej telefonicznie trasy skierowani zostali policjanci. W trakcie przejazdu mundurowi otrzymali informację, że kierujący tym pojazdem został zatrzymany przez pracownika firmy ochroniarskiej. Po przybyciu na miejsce interwencji, policjanci zastali kierującego fordem i pracowników ochrony, którzy skutecznie uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie, zatrzymując go i odbierając mu kluczyki od pojazdu.

Badanie stanu trzeźwości 53- latka z powiatu płockiego, wykazało ponad 2 promile w organizmie. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, mężczyzna ten nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej, nietrzeźwy kierujący stwarzający zagrożenie dla zdrowia i życia pozostałych uczestników ruchu drogowego, został wyeliminowany z ruchu.

Pamiętajmy - każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku.

Powrót na górę strony