Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania TRUCK – BUS w Płocku i powiecie płockim

Data publikacji 16.02.2017

Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku prowadzą działania pod nazwą TRUCK – BUS . Działania mają na celu ograniczanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów przez kierowców autobusów, busów i samochodów ciężarowych.

Działania rozpoczęły się o godzinie 6.00 i będą prowadzone do godziny 22.00. Policjanci w ramach służby na drogach w Płocku i powiecie płockim będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców przewożących towary i osoby. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w tym zakresie. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierowcy, stan techniczny pojazdu, skontrolują również czas pracy kierowcy oraz jego uprawnienia.

Pojazdy przewożące towary lub osoby, to zawsze bardzo ciężkie pojazdy, które stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, gdy są prowadzone przez kierowcę nieposiadającego do tego uprawnień lub kierowcę zmęczonego czy też nietrzeźwego.

Dlatego bardzo ważne jest, aby kierowcy przewożący osoby i towary byli wypoczęci i aby byli uprawnieni do tych przewozów. Dbałość o taki stan rzeczy bezpośrednio przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na drogach.  (K)

Powrót na górę strony