Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Trzeźwość w przewozie osób”

Data publikacji 20.02.2017

Dzisiaj płoccy policjanci prowadzą działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Podczas działań funkcjonariusze szczególnie będą zwracać uwagę na prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Alkohol za kierownicą to jeden z czynników znacząco obniżający stan bezpieczeństwa na polskich drogach.

Podczas dzisiejszych działań, które rozpoczęły się o godzinie 6.00 i będą kontynuowane do godziny 22.00,  policjanci koncentrują się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierujących. Wszystko, aby wyeliminować z ruchu drogowego kierujących będących pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków. Szczególnym celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Funkcjonariusze poprzez tego typu działania chcą uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Alkohol i brawura to tylko niektóre z przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. (K)

Powrót na górę strony