Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Trzeźwość w przewozie osób”

Data publikacji 21.02.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku w poniedziałek, 20 lutego prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom prowadzącym pojazdy w stanie nietrzeźwym, zwłaszcza tym, którzy zawodowo zajmują się przewozem osób.

Wczorajsze działania prowadzone były w godzinach 6.00 – 22.00. Policjanci przeprowadzili łącznie 262 kontrole stanu trzeźwości w tym, w  51 przypadkach skontrolowani zostali kierowcy autobusów i busów. Dodatkowo funkcjonariusze przeprowadzili 6 kontroli pod kątem obecności w organizmie kierowcy narkotyków.

W wyniku przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego, który kierował samochodem osobowym. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zatrzymanie prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem określonym w art. 178a Kodeksu karnego. Osoba popełniająca takie przestępstwo jest przestępcą i będzie figurowała w Krajowym Rejestrze Karnym jako osoba karana. (K)

Powrót na górę strony