Odwiedź KMZB i przekaż informacje o zagrożeniach w Twojej okolicy! - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Odwiedź KMZB i przekaż informacje o zagrożeniach w Twojej okolicy!

Data publikacji 22.07.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nadal wśród mieszkańców miasta oraz powiatu płockiego cieszy się popularnością. Tylko od początku roku policjanci otrzymali za jej pośrednictwem ponad 700 zgłoszeń dotyczących przypadków stwarzania zagrożeń dla bezpieczeństwa. Zachęcamy do dalszego korzystania z aplikacji ponieważ dzięki niej można szybko, łatwo i anonimowo przekazać służbom informacje o zagrożeniach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. To dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Od początku roku za pośrednictwem aplikacji do płockiej komendy Policji wpłynęło ponad 700 zgłoszeń. Kolejny raz to przekraczanie dozwolonej prędkości zajmuje pierwsze miejsce na liście najczęstszych zgłoszeń, kolejno nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Blisko połowa wszystkich zgłoszeń została potwierdzona przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Bezwątpienia stan ten przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa zarówno na terenie miasta jak i powiatu płockiego dlatego zachęcamy do dalszego korzystania z tej formy komunikacji z Policją.

Apelujemy jednak o  rozsądne korzystanie z aplikacji ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Powrót na górę strony