,,ŚWIEĆ PRZYKŁADEM ” – dobre nawyki już od najmłodszy lat - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

,,ŚWIEĆ PRZYKŁADEM ” – dobre nawyki już od najmłodszy lat

Data publikacji 24.09.2020

Dzisiaj płoccy policjanci z głośnym przekazem akcji profilaktyczno - edukacyjnej ,, ŚWIEĆ PRZYKŁADEM ” odwiedzili dzieci w placówkach oświatowych aby przypomnieć nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Wpajanie dobrych nawyków u najmłodszych uczestników ruchu drogowego może okazać się kluczem dla ich własnego bezpieczeństwa na drodze.

W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy co wpływa niewątpliwie  na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Bezsprzecznie korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Niestety wielu pieszych ignoruje obowiązek a co najgorsze nie dba o własne bezpieczeństwo.

Celem dzisiejszych odwiedzin w placówkach oświatowych przez  płockich mundurowych było przypomnienie i uświadomienie dzieciom jak ważne dla ich bezpieczeństwa, jest używanie elementów odblaskowych. W trakcie pogadanek mundurowi rozmawiali z uczestnikami o wielu aspektach bezpieczeństwa na drodze ale i również o zachowaniach wobec sytuacji zagrażających bezpieczeństwu.

Wpajanie dobrych nawyków  u najmłodszych uczestników ruchu drogowego może okazać się kluczem dla ich własnego bezpieczeństwa na drodze. Ale o obowiązku a wręcz konieczności używania elementów odblaskowych powinni pamiętać również dorośli. To właśnie rodzice powinni być przykładem dla swoich pociech. Stąd też apel płockich policjantów do dorosłych aby zwracali szczególną uwagę na ten aspekt bezpieczeństwa.

  • policjant z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy prezentuje kamizelkę odblaskową
  • policjant z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy prezentuje dzieciom znak informujący o przejściu dla pieszych
  • dziecko prezentuje wraz z policjantem bezpieczny sposób przejścia przez pasy
Powrót na górę strony