Chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo ? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo ? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 24.09.2020

W tym roku mieszkańcy miasta oraz powiatu ponad 900 razy zaalarmowali służby poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa o zagrożeniach występujących w okolicy ich miejsca zamieszkania. Policjanci zachęcają do dalszego korzystania z aplikacji, dzięki której łatwo i anonimowo można przekazać informacje o zagrożeniach.

Od początku roku za pośrednictwem aplikacji do płockiej komendy Policji wpłynęło ponad 900 zgłoszeń. Kolejny raz to przekraczanie dozwolonej prędkości zajmuje pierwsze miejsce na liście najczęstszych zgłoszeń, kolejno nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Blisko połowa wszystkich zgłoszeń została potwierdzona przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Bezwątpienia stan ten przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa zarówno na terenie miasta jak i powiatu płockiego dlatego zachęcamy do dalszego korzystania z tej formy komunikacji z Policją.

Apelujemy jednak o  rozsądne korzystanie z aplikacji ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

 

Powrót na górę strony