Ukradł paczki kurierowi i uciekł. Policjanci ustalili i zatrzymali złodzieja - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Ukradł paczki kurierowi i uciekł. Policjanci ustalili i zatrzymali złodzieja

Data publikacji 25.09.2020

27 – latek zatrzymany został przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy po tym jak z samochodu firmy kurierskiej ukradł kilka paczek. Towar został odzyskany a podejrzany o przestępstwo płocczanin usłyszał zarzuty.

W poniedziałkowe południe pracownik firmy kurierskiej po dostarczeniu paczek adresowanych do mieszkańców Osiedla Skarpa w Płocku, zauważył uchylone tylne drzwi od swojego pojazdu. Niestety kiedy je otworzył zauważył, że brakuje kilku paczek.  Rozejrzał się dookoła i zauważył w pobliżu trzech mężczyzn. Kiedy szedł w ich kierunku i pytał czy nie widzieli kto ukradł paczki z pojazdu, mężczyźni zaczęli uciekać a jeden z nich trzymał w ręku paczkę.  30- latek zatrzymał uciekiniera i odzyskał paczkę ale po chwili złodziej uciekł. Kiedy kurier wracał do samochodu po drodze w krzewach znalazł kolejne paczki, które zginęły z jego samochodu.

O zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego płockiej komendy. Pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili podejrzewanego o kradzież paczek wartych ponad półtora tysiąca złotych. Mężczyzna już kolejnego dnia został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

27 – letni płocczanin już wcześniej karany był za podobne  przestępstwa a teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony