Aresztowani sprawcy rozbojów na małoletnich - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Aresztowani sprawcy rozbojów na małoletnich

Data publikacji 08.10.2020

Dzisiaj policjanci z Komisariatu Policji w Płocku doprowadzili do sądu mężczyzn, którzy podejrzani są o dokonanie dwóch rozbojów na małoletnich. 19 i 27 – latek z powiatu gostynińskiego, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Do dość brutalnych ataków na małoletnich doszło w poniedziałkowe popołudnie. Sprawcy nie zwracając uwagi na przechodniów zaatakowali na płockich ulicach, 14  a później 16 – latka. Stosując groźby pozbawienia życia oraz przemoc, ukradli chłopcom telefony.  

Reakcja policjantów na otrzymane zgłoszenia była natychmiastowa. Krok po kroku kryminalni z Komisariatu Policji w Płocku analizowali przebieg zdarzeń oraz weryfikowali każdą otrzymaną informację. Ich skuteczna praca doprowadziła do zatrzymania już w niespełna dobę od ataków, dwóch sprawców.   Okazali się nimi mieszkańcy powiatu gostynińskiego, w wieku 19 i 27 – lat.

Zatrzymani wczoraj zostali przesłuchani w płockiej prokuraturze gdzie usłyszeli zarzuty . Dzisiaj decyzją sądu  19 i 27 – latek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Powrót na górę strony