Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorze nie przekazuj pieniędzy i kosztowności obcym osobom !

Data publikacji 07.03.2017

Wczoraj doszło do oszustwa na szkodę starszej osoby mieszkającej w Wyszogrodzie. Kobieta przekazała nieznajomemu biżuterię wartą kilka tysięcy złotych. Nieznajomy mówił, że jest kurierem policyjnym.

Wczoraj w jednym z mieszkań w Wyszogrodzie pojawił się nieznajomy mężczyzna, który poinformował mieszkającą tam samotnie starszą kobietę, że jest policyjnym kurierem i oświadczył, że jej syn miał wypadek, w którym ucierpiała młoda kobieta. W związku z tym wypadkiem synowi grozi więzienie, jednak aby syn nie trafił do więzienia potrzebne są pieniądze. Kobieta nie miała w domu pieniędzy tylko biżuterię, którą dała nieznajomemu. Nieznajomy aby uwiarygodnić całą historię dał kobiecie telefon, w którym słyszała ona jakiś hałas i prośbę, aby zapłaciła kurierowi.

Jak się później okazało syn nie spowodował żadnego wypadku, cała historia była zmyślona przez oszustów, starsza kobieta została oszukana tracąc biżuterię wartą kilka tysięcy złotych.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu płockiego, aby zachowali szczególną ostrożność w kontaktach z osobami obcymi i pod żadnym pozorem nie przekazywali im pieniędzy. Każdorazowa prośba o pieniądze – niezależnie jaka historyjka (bajka) wcześniej zostaje przedstawiona, to jest próba oszustwa, dlatego też nie należy przekazywać osobom obcym swoich pieniędzy czy też kosztowności. (K)

Powrót na górę strony