Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy rozwiązał zagadkę włamania

Data publikacji 08.03.2017

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Starej Białej, w powiecie płockim rozwiązał zagadkę włamania do piwnicy i kradzieży piły spalinowej. Dzielnicowy ustalił kto dopuścił się tego włamania oraz gdzie została sprzedana skradziona piła spalinowa.

Do włamania doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, w miejscowości Nowe Trzepowo. Policjanci informację o tym zdarzeniu otrzymali w poniedziałek. W związku ze zgłoszeniem włamania dzielnicowy, pod którego opieką jest miejscowość Nowe Trzepowo rozpoczął ustalenia.

W ramach pracy operacyjnej funkcjonariusz ustalił personalia mężczyzny, który włamał się do piwnicy oraz ustalił miejsce, gdzie sprawca sprzedał skradziony łup – piłę spalinową. Dzięki tym informacjom już w poniedziałek policjanci odzyskali skradzioną piłę, natomiast wczoraj zatrzymali sprawcę włamania, którym okazał się 26 letni mieszkaniec powiatu płockiego. Zatrzymany został przesłuchany. Podczas przesłuchania usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Za kradzież z włamaniem w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. (K)

Powrót na górę strony