Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przybliżył dzieciom służbę przewodnika psa policyjnego

Data publikacji 08.03.2017

Dzisiaj w płockim kinie Helios przewodnik policyjnego psa służbowego, wraz ze swym podopiecznym przybliżył dzieciom swoją służbę. Policjant przypomniał również dzieciom jak mają się zachować, gdy zostaną zaatakowane przez psa lub inne zwierzę.

Na zaproszenie płockiego kina Helios odbyło się dzisiaj spotkanie dzieci z przewodnikiem policyjnego psa służbowego. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Kino na temat”. Policjant, który jest przewodnikiem psa, opowiedział dzieciom o służbie jaką wykonuje ze swoim pupilem. W związku z faktem, że piesek, z którym policjant zjawił się na spotkaniu jest wyszkolony do poszukiwania zapachów ładunków wybuchowych, najwięcej czasu w swojej opowieści funkcjonariusz poświęcił właśnie takiej służbie. Opowiedział również o innych psach, które pełnią służbę w różnych komórkach policyjnych.

Na zakończenie policjant przypomniał dzieciom, w jaki sposób należy zachować się, gdy zostaną zaatakowane przez psa lub inne zwierzę. W towarzystwie jednej z dziewczynek z publiczności policjant pokazał bezpieczną pozycję tzw. żółwika, którą należy przyjąć, gdy dojdzie do ataku. (K)

Powrót na górę strony