Aktualności

Nietrzeźwi za kierownicą. Jeden z nich jazdę zakończył na drzewie

Data publikacji 02.02.2021

Pomimo surowych konsekwencji prawnych i strat w mieniu, wielu kierowców nadal decyduje się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nie zdają sobie oni sprawy z zagrożenia jakie niosą nie tylko dla swojego życia ale i również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Przykładem tego jest zachowanie 39-latka, który wczoraj z promilami w organizmie wsiadł za kierownicę, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Z tego zdarzenia wyszedł bez szwanku ale aż strach pomyśleć jak jego jazda mogła się zakończyć.

Nie ma tygodnia aby na drogach miasta oraz powiatu płockiego, policjanci nie zatrzymani do kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcy. Zdarza się również, że to świadkowie informują policjantów o swoich podejrzeniach co do stanu trzeźwości danego kierowcy. Niestety w ostatnim czasie dochodzi również do sytuacji kiedy to nietrzeźwi kierowcy doprowadzają do zdarzeń drogowych. Przykładem jest wczorajsza kolizja drogowa w miejscowości Stara Biała. Jak na miejscu ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem marki Volkswagen podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście uszedł z tego bez szwanku ale jak się okazało, stan trzeźwości kierowcy miał już wiele do życzenia.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 39-latek z powiatu płockiego ma w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Niestety późnym wieczorem policjanci na terenie gminy Mała Wieś zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem okazał się nim 23-latek, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Młody kierowca seata za swoją jazdę z promilami będzie odpowiadał przed sądem.

Nietrzeźwym kierowcom grozi teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Powrót na górę strony