Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolowali Gimbusy

Data publikacji 07.04.2017

W czwartek, 6 kwietnia płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „Gimbus”, których celem była kontrola stanu bezpieczeństwa dzieci przewożonych do i ze szkół. W ramach działań, w dwóch przypadkach funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych pociech nikogo nie trzeba przekonywać. Dzieci wychodząc do szkoły, często muszą pokonać część drogi w pojazdach, które są specjalnie przystosowane do przewozu uczniów. W tym czasie dzieci są pod opieką osób, które biorą za nie pełną odpowiedzialność.

Wczorajsze działania pokazały jednak, że nie zawsze osoby biorące odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci, w sposób dostateczny o to bezpieczeństwo dbają. Policjanci ujawnili wczoraj fakt przewożenia większej niż dopuszczalna ilość dzieci w pojeździe. W samochodzie peugeot boxer, w którym może podróżować 8 osób plus kierowca, podróżowało trzynaścioro dzieci. Pojazd poza miejscami, które miał zamontowane fabrycznie, miał również na  skrzyni ładunkowej zamontowanych kilka siedzeń od innych samochodów, na których podróżowały dzieci.

Policjanci oczywiście zatrzymali kierowcy prawo jazdy, za przewożenie większej liczby osób w pojeździe do tego nie przystosowanym.  

W innym przypadku, podczas kontroli Gimbusa funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowości wynikające ze stanu technicznego pojazdu, co było powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Łącznie we wczorajszych działaniach wzięło udział 9 policjantów, którzy skontrolowali 11 autokarów przewożących dzieci. (K)

Powrót na górę strony