Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony pojazd - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony pojazd

Data publikacji 10.09.2021

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność w ściganiu sprawców kradzieży. W zaledwie kilkanaście godzin od zgłoszenia zatrzymali złodzieja, który ukradł z terenu prywatnej posesji volvo i ukrył je w zaroślach. Zatrzymany 26-latek za podobne przestępstwa odbywał już karę pozbawienia wolności. Dzisiaj usłyszy kolejne zarzuty, za które grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu z posesji na terenie gminy Radzanowo. Do poszukiwania pojazdu i sprawcy ruszyli operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Ich skuteczna praca szybko doprowadziła do zatrzymania sprawcy, którym okazał się 26-latek z powiatu płockiego. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, który podejrzany ukrył w zaroślach. Jakby tego było mało, po nocnej kradzieży wybrał się nim do miasta i na jednej z płockich stacji zatankował pojazd i uciekł nie płacąc za paliwo. W trakcie czynności okazało się również, że nie posiada on w ogóle uprawień do kierowania pojazdami.

Podejrzany 26-latek karany był już wcześniej za podobne przestępstwa, za które odbywał karę pozbawienia wolności. Dzisiaj mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony