Kolejnych ośmiu nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Kolejnych ośmiu nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych z ruchu

Data publikacji 13.09.2021

W miniony weekend płoccy policjanci wyeliminowali z ruchu aż ośmiu nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, kierowca Range Rovera, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymany został na terenie miasta. Tak samo nieodpowiedzialnie zachował się kierowca Audii A4, który z ponad 2 promilami, podróżując z rodziną, doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym, na terenie gminy Gąbin.

Nadal, pomimo wielu kampanii informacyjnych oraz licznych apeli funkcjonariuszy do świadomości wielu osób nie dociera jeszcze fakt zagrożenia, jakie niesie ze sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Podczas minionego weekendu na drogach regionu płockiego nie brakowało kierowców, którzy lekceważąc stan w jakim się znajdują wsiedli za kierownicę swoich pojazdów. W sumie płoccy policjanci wyeliminowali z ruchu aż ośmiu amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Pięciu z nich zostało zatrzymanych do kontroli na terenie powiatu płockiego, pozostali stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu w Płocku.

Już 11 września nad ranem, jazdę nietrzeźwemu 73-latkowi z powiatu, udaremnili funkcjonariusze, kiedy ten stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu na Trasie Popiełuszki w Płocku. Jak się okazało mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia, późnym wieczorem, w miejscowości Topólno, nietrzeźwy kierowca Audii A4, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym. Nieodpowiedzialny 33-latek podróżował z najbliższymi i przewoził w pojeździe 4-letniego syna. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Wszyscy kierowcy wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi im kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Jeden z nich za złamanie obowiązującego zakazu, poniesie kolejne konsekwencje, które wiążą się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony