Aktualności

Pierwsza pomoc przedmedyczna tematem kolejnego spotkania w ramach projektu pn. „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

Data publikacji 16.09.2021

Za nami kolejne spotkanie z seniorami w ramach II edycji projektu pn. “Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” . Odbyło się ono w Bibliotece Książnicy Płockiej im. W. Broniewskiego filia nr 7. Wczorajsze zajęcia z seniorami poprowadził ratownik medyczny z fundacji Feniks, którą płocka komenda zaprosiła do współpracy.

Seniorzy uczestniczący we wczorajszych zajęciach poznali sposoby postępowania w określonych wypadkach. Dowiedzieli się min. jak udzielać pomocy przy omdleniach, zadławieniach i jakie kroki należy podjąć w każdym z przypadków. Mieli również okazję poćwiczyć na specjalnie przygotowanych fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową, a także pozycję boczną ustaloną.

Zajęcia zakończyła wymiana doświadczeń uczestników spotkania, związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Seniorzy zdobyli nie tylko niezbędną wiedzę w tym zakresie, ale mieli okazję również podszkolić w praktyce niezbędne umiejętności, które ratują ludzkie życie.

Już dziś zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Miejskim Rzecznikiem Konsumenta. Odbędzie się ono w najbliższy poniedziałek 20 września, o godz.15.00, w Bibliotece Książnicy im. W. Broniewskiego filia nr 8.


Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony