Aktualności

15 i 18-latek usłyszeli zarzuty, kradli na terenie Płocka

Data publikacji 24.09.2021

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy prowadzili czynności, zmierzające do ustalenia sprawców dokonywanych ostatnio na terenie miasta kradzieży. W wyniku intensywnej pracy ustalili i namierzyli 15 i 18-latka, którzy usłyszeli już zarzuty.

W ubiegłym tygodniu, na terenie Płocka, tylko jednej nocy doszło do usiłowania kradzieży trzech pojazdów, prób włamania do sześciu pawilonów handlowych oraz jednego lokalu gastronomicznego. Po otrzymaniu zgłoszenia już następnego dnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, na podstawie dokonanych ustaleń oraz zabezpieczonego nagrania z kamer monitoringu wytypowali sprawców popełnionych przestępstw.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienia „zgranego duetu”. Podobne przestępstwa, ustaleni przez funkcjonariuszy mężczyźni popełniali w Płocku, na przełomie sierpnia i września br., i to mimo, iż obydwaj nastolatkowie mają postawione przez śledczych zarzuty do podobnych, wcześniejszych spraw, m.in. za kradzież pojazdu oraz uszkodzenie mienia.

Zatrzymanemu 18-latkowi już w tamtym tygodniu funkcjonariusze przedstawili łącznie 10 zarzutów. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wczoraj w płockiej komendzie przesłuchany został w obecności rodzica 15-latek. Usłyszał łącznie 8 zarzutów, 7 z nich popełnił razem ze starszym kolegą. Wkrótce materiały sprawy dotyczące nieletniego zostaną przekazane do sądu rodzinnego. Niewykluczone również, że opiekunowie prawni nastolatka będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych jego występkami oraz muszą się liczyć z innymi konsekwencjami.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony