Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania profilaktyczne przed Wielkanocą

Data publikacji 13.04.2017

Wczoraj płoccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi i uczniami płockiego PUL prowadzili działania profilaktyczne przed Wielkanocą. Celem działań było przypomnienie mieszkańcom Płocka podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Czas przygotowań świątecznych to okres, w którym pochłonięci sprawami związanymi z zakupami i innymi przygotowaniami, zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Płoccy policjanci w ramach profilaktyki prowadzą przed każdymi świętami działania, których celem jest przypomnienie właśnie o tych zasadach mieszkańcom naszego miasta.

Do współpracy w tych działaniach płocka policja zaprasza Straż Miejską w Płocku oraz uczniów z PUL Płock. Nietypowe patrole złożone z dzielnicowego, strażnika miejskiego oraz uczniów PUL pojawiają się w rejonie naszych największych centrów handlowych, gdzie rozdają ulotki oraz prowadzą rozmowy z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa w czasie świąt.

Ulotki stanowią swego rodzaju „pigułkę” informacyjną na temat właściwych zachowań w czasie przygotowań świątecznych oraz podczas samych świąt. Zachowując zasady, które są przypominane w ulotkach, minimalizujemy ryzyko stania się ofiarą przestępstwa. (K)  

Powrót na górę strony