Nie zawiedli nas ! Płoccy policjanci po raz kolejny na podium

Data publikacji 16.12.2021

W minioną niedzielę w Płocku odbył się finał XXIX " Płockich Ergowioseł". Współzawodnictwo sportowe w zawodach toczyło się również pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych z Płocka. Na podium, już po raz kolejny stanęli reprezentanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy mają już na swoim koncie kilka zwycięstw również w ogólnopolskich zawodach sportowych. Jeden z funkcjonariuszy płockiej komendy zdobył indywidualne, I miejsce w kategorii służb mundurowych. Serdecznie gratulujemy naszym kolegom i życzymy dalszych sukcesów sportowych !

10 grudnia, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Płocku odbyła się 29 edycja „Płockich Ergowioseł”. Impreza ta organizowana jest od 1993 roku i należy do najstarszych i cyklicznie organizowanych zawodów na ergometrach wioślarskich w Polsce.

W tym roku po raz kolejny wśród przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Miejskiej, udział brali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Konkurencja, w której rywalizowali polegała na przepłynięciu jak najszybciej dystansu 500 m na ergometrze. Jest to dystans sprinterski, który wymaga od każdego z zawodników dużej wytrzymałości fizycznej.

Po raz kolejny płoccy policjanci nie zawiedli niebieskich kolegów i zdobyli I miejsce w kategorii Służb Mundurowych Panów. Jeden z funkcjonariuszy płockiej komendy zdobył ponadto indywidualne, I miejsce w kategorii służb mundurowych.

Serdecznie gratulujemy naszym kolegom i życzymy dalszych sukcesów sportowych !