Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Rowerowy Maj" w Płocku

Data publikacji 27.04.2017

Inauguracja akcji „Rowerowy Maj” miała miejsce wczoraj w Szkole Podstawowej nr 11 w Płocku. Akcja została przygotowana przez Urząd Miasta Płocka wspólnie z Komendą Miejską Policji w Płocku.

Za oknem robi się coraz cieplej i aura coraz częściej pozwala na korzystanie z rowerów. Jazda na rowerze, to wspaniała okazja do tego, aby dbać o swoją kondycję i zdrowie. Jednak korzystając z uroków jazdy na rowerze, nie możemy zapominać o bezpieczeństwie.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 11 w Płocku, podczas konferencji prasowej połączonej z prelekcją dla dzieci na temat zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze, miała miejsce inauguracja akcji „Rowerowy Maj”, przygotowanej przez Urząd Miasta Płocka i Komendę Miejską Policji w Płocku. Policjanci z WRD KMP Płock wcześniej prowadzili spotkania w szkołach, w czasie których przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, mówili również o tym, jak zgodnie z przepisami powinien być wyposażony rower. Akcja „Rowerowy Maj” wpisuje się bowiem w działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – m.in. rowerzystów, które prowadzone są na terenie całego Mazowsza, pod nazwą „Mój rower – moje życie ”.

W ramach płockiej akcji, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą spotykać się z dziećmi w szkołach, które zgłosiły się do udziału w Akcji. Ponadto przez czas jej trwania, czyli do końca maja, funkcjonariusze w rejonie szkół na terenie Płocka – w szczególności w rejonie: Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Podstawowej nr 15, tj. szkół, które zgłosiły się do udziału w Akcji, będą zwracać uwagę na uczniów, którzy będą przyjeżdżać do szkoły na rowerze. Funkcjonariusze będą na bieżąco weryfikować wszelkie stwierdzone nieprawidłowości dotyczące wyposażenia roweru czy też ewentualne niewłaściwe zachowania rowerzystów na drodze i na bieżąco będą omawiać z uczniami te uwagi. Po zakończeniu Akcji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku, wręczy ufundowany przez siebie puchar dla szkoły, w rejonie której policjanci odnotują najmniej nieprawidłowości w zakresie ruchu rowerzystów.  

Bezpieczeństwo rowerzystów jest bardzo ważnym elementem - zwłaszcza teraz, gdy na drogach i ścieżkach rowerowych będziemy obserwować  wzmożony ich ruch.  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapoczątkowało Kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która ma na celu propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze.  Zarówno akcja „Rowerowy Maj” jak i działania „Mój rower – moje życie”, to przedsięwzięcia, które jak najbardziej wpisują się w ministerialną Kampanię. (K)

Powrót na górę strony