Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „PASY”

Data publikacji 09.05.2017

Płoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wczoraj działania pod nazwa PASY. Celem działań było przypomnienie kierowcom o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa kierowców i pasażerów podróżujących w pojazdach.

Działania były prowadzone przez cały poniedziałek. W ramach tych działań funkcjonariusze skontrolowali 71 pojazdów. Podczas kontroli ujawnionych zostało łącznie 48 wykroczeń, w tym 25 to wykroczenia polegające na tym, że zarówno kierowcy jak i pasażerowie podróżowali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Basy bezpieczeństwa mają istotny wpływ na bezpieczeństwo podróżujących, w czasie kiedy dochodzi do zderzenia pojazdu z innym pojazdem lub z jakąś inną przeszkodą. Osoby bez zapiętych pasów w momencie zderzenia zachowują się jak bezwładna masa, powodując tym zagrożenie dla tych którzy są zapięci pasami.

Funkcjonariusze przypominają, że za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa w taryfikatorze określony jest mandat karny w kwocie 200 zł. oraz 2 punkty karne. (K)

Powrót na górę strony