Aktualności

Bezpieczne wakacje z płocką Policją

Data publikacji 08.07.2022

Okres wakacji nieodłącznie kojarzony jest z wypoczynkiem nad wodą. Płoccy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” propagują właściwe zachowania na akwenach wodnych i przypominają zasady bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Aby poznać charakter służby policyjnej i utrwalać zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, spotykają się również z dziećmi w płockiej komendzie Policji. Akcja będzie trwała do końca wakacji.

Podczas spotkań z dziećmi na zorganizowanych półkoloniach, w klubach osiedlowych czy świetlicach środowiskowych płoccy funkcjonariusze, jak co roku o tej porze, rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypominają, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mundurowi uczulają na zagrożenia związane z kontaktami z osobami nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki.

Ważnym elementem spotkań jest również przypominanie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. W ten sposób stróże prawa starają się uświadomić dzieci i młodzieży, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych od szkoły dni nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

Policjanci korzystając z okazji przypominają także o dostępnych aplikacjach internetowych, służących poprawie bezpieczeństwa, takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda” oraz promują wśród młodych ludzi służbę i zasady doboru do Policji.

Podczas spotkań profilaktycznych z dziećmi zapraszają jednocześnie do udziału w organizowanym konkursie plastyczno-filmowym pn.”Artystyczny przewodnik”.

W czasie spotkań z funkcjonariuszami dzieci z dużą ciekawością oglądają pojazdy i wyposażenie służbowe policjantów. Mundurowi przekazują dzieciom również specjalnie przygotowane informatory, plakaty oraz naklejki, które mają przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony