Aktualności

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ - KOLEJNE DZIAŁANIA PŁOCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 03.08.2022

Płoccy policjanci od początku wakacji prowadzą spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku. Jedno z nich odbyło się wczoraj, w ośrodku szkolno – wychowawczym, na zorganizowanych półkoloniach.

Podczas spotkania mundurowi przypominali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Rozmawiali też z dziećmi o innych formach letniego relaksu i związanych z nimi zagrożeniami. Przypomnieli numery alarmowe do służb ratowniczych i sprawdzili, czy najmłodsi znają podstawowe zasady wzywania pomocy.

Ważnym elementem spotkania było również przypomnienie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. W ten sposób stróże prawa starają się uświadamać dzieciom i młodzieży, że przestrzeganie określonych zasad i przepisów prawa pomoże ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek podczas letniego wypoczynku.

Dzieci z dużą ciekawością oglądały pojazd i wyposażenie służbowe policjantów. Na zakończenie spotkania mundurowi przekazali uczestnikom półkolonii specjalnie przygotowane informatory oraz ulotki, które mają przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony