Aktualności

Uczestnicy obozu harcerskiego odwiedzili płocką komendę Policji

Data publikacji 09.08.2022

W ramach programu profilaktycznego „Pogodne lato”, płocką komendę Policji odwiedzili uczestnicy obozu harcerskiego. Nie była to pierwsza wycieczka zuchów oraz ich rówieśników do naszej jednostki. Doświadczenie minionych edycji przedsięwzięcia pokazuje, że spotkania z funkcjonariuszami są działaniem, które w atrakcyjny i jednocześnie trwały sposób wpływa na postawy dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystali wizytę harcerzy, aby przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Komenda Miejska Policji w Płocku od lat współpracuje z Komendą Chorągwi Mazowieckiej ZHP. W ramach wspólnie podejmowanych przedsięwzięć profilaktycznych, w okresie wakacji realizowane są kolejne edycje programu profilaktycznego „Pogodne lato”, którego program obejmuje treści profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu oraz doskonale wpisuje się w harmonogram wakacyjnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas spotkania mundurowi omówili najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz zasady, których każda osoba wypoczywająca nad wodą powinna przestrzegać. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Przypomnieli także o konieczności powiadamiania odpowiednich służb w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Policjanci omówili też algorytm postępowania związany z udzielaniem pierwszej pomocy.

Dzieci chętnie brały udział w spotkaniu, zadawały pytania i uczestniczyły w dyskusjach o bezpiecznych zachowaniach. Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie pojazdów i wyposażenia służbowego policjantów.

Na zakończenie spotkania mundurowi przekazali uczestnikom obozu harcerskiego specjalnie przygotowane informatory oraz ulotki, które mają przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony