Aktualności

Trawa akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 11.08.2022

Okres wakacyjny to dla płockich policjantów czas codziennych spotkań z dziećmi i młodzieżą. Cel mundurowych jest jeden - utrwalenie właściwych wzorców i bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania są prowadzone w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i potrwają do końca wakacji.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą ” policjanci z Płocka i podległych posterunków policji prowadzili w tym tygodniu kolejne spotkania ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku. Mundurowi obecni byli min. na koloniach, świetlicach środowiskowych  oraz w rejonie kąpielisk, czy na basenach. Najmłodzych gościli również w swojej komendzie.

Podczas rozmów funkcjonariusze  przestrzegają młodzież i dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Rozmawiają z dziećmi o tym, jak  bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też pozostając na wakacjach w miejscu zamieszkania.

Podczas spotkań policjanci ostrzegają najmłodszych przed kontaktem z nieznajomymi, a podczas zabawy na podwórku przed oddalaniem się w nieznane i niebezpieczne miejsca.

Policjanci poświęcają dużą uwagę także na bezpieczeństwu w ruchu drogowym przypominając, m.in. podstawowe zasady dotyczące pieszych, rowerzystów, bądź osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych.

Na zakończenie spotkań mundurowi przekazują uczestnikom specjalnie przygotowane informatory, plakaty oraz ulotki, które mają przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W okresie wakacyjnym prowadzone są również wspólne kontrole policji, straży pożarnej i sanepidu, w miejscach gdzie wypoczywają dzieci i młodzież. Wszystko po to aby uczestnikom zorganizowanego wypoczynku zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają i proszą o zachowanie rozsądku podczas letnich przygód. Do rodziców apelujemy, aby poświęcili czas na rozmowę z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa. Przydadzą się one w każdej sytuacji.

 Autor: asp. Krystyna Kowalska

 

Powrót na górę strony