Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania

Data publikacji 04.11.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) pozwala bez wychodzenia z domu zgłosić miejsca, w których poczucie bezpieczeństwa może być zagrożone. Od początku roku mieszkańcy regionu płockiego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili 1445 zagrożeń bezpieczeństwa. Niezmiennie od kilku lat najczęściej zgłaszane są przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa niewątpliwie wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu płockiego.

Tylko od początku roku mieszkańcy regionu płockiego zgłosili 1445 zagrożeń. Połowa tych zgłoszeń została potwierdzona co oznacza, że rzeczywiście w danym miejscu dochodziło do łamania przepisów prawa.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców miasta i powiatu płockiego były:

- przekraczanie dozwolonej prędkości – 565

- nieprawidłowe parkowanie - 237

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 228

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 76

- nielegalne rajdy samochodowe - 68

- grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją - 55

- dzikie wysypiska - 49


Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy. Cieszy nas fakt, że mieszkańcy regionu wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.

Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

W przypadającym na dziś dniu z KMZB serdecznie zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy ma wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Wystarczy kliknąć w link : https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 
Powrót na górę strony