Aktualności

Event z okazji inauguracji komiksu edukacyjnego „Wisła i Płotek na patrolu”

Data publikacji 05.10.2022

Wraz z nowym rokiem szkolnym płoccy policjanci ruszają z cyklem spotkań profilaktycznych z uczniami ze szkół podstawowych. To będą zupełnie inne prelekcje niż do tej pory, ponieważ będą one prowadzone z wykorzystaniem specjalnie opracowanego komiksu edukacyjnego pn. „ Wisła i Płotek na patrolu”. Komiks ten powstał dzięki współpracy płockiej komendy z Urzędem Miasta Płocka.

Wczoraj rano dzięki uprzejmości Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płocku Pani Marzennie Machale – Pniewskiej, na terenie wymienionej placówki odbył się event z okazji inauguracji komiksu edukacyjnego „ Wisła i Płotek na patrolu”.

Komiks ten to narzędzie edukacyjne, które będzie wykorzystywane przez policjantów podczas cyklu spotkań profilaktycznych z uczniami ze szkół podstawowych w Płocku. Każde dziecko, uczeń klasy trzeciej otrzyma swój osobisty i bezzwrotny egzemplarz. Książeczka powstała z tak dużym nakładem egzemplarzy dzięki współpracy i wsparciu finansowemu z budżetu Urzędu Miasta Płocka i jest projektem profilaktycznym realizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W inauguracji udział wzięli uczniowie – przedstawiciele z kilkunastu szkół podstawowych z Płocka wraz ze swoimi opiekunami. Nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Miasta Płocka : Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Agnieszki  Harabasz, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Pani Agnieszki Busz oraz Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Pana Bogusława Sitarskiego. Płocką komendę reprezentowała Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Katarzyna Lorens wraz z policjantami.

Przybyli uczniowie przygotowali występy artystyczne nawiązujące do bezpieczeństwa i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Kolejnym punktem eventu było wcielenie się dwójki dzielnicowych w sierż. Wisłę i st. post. Płotka, którzy opowiedzieli zebranym o treści komiksu. Na zakończenie policjant z płockiej drogówki sprawdził w ramach konkursu, czy przybyłe  dzieci znają dobrze podstawowe przepisy ruchu drogowego. Oczywiście prawidłowe odpowiedzi były nagradzane.

Płoccy policjanci serdecznie dziękują uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie występów artystycznych oraz życzą wszystkim dzieciom dobrej i pouczającej zabawy na zajęciach z Wisłą i Płotkiem. Rok szkolny 2022/2023 z „Wisłą i Płotkiem na patrolu” uważamy za rozpoczęty.

 

podkom. Marta Lewandowska

  • dzieci na sali
  • dzieci na sali szkolnej
  • dzieci na sali szkolnej
  • dzieci na sali szkolnej
  • dzieci, policjanci oraz przedstawiciele urzędu  na sali szkolnej
  • dzielnicowi na dali gimnastycznej przemawiają
  • policjant na sali szkolnej zadaje dziecku pytanie
  • policjant w kamizelce odblaskowej prowadzi prelekcję na sali szkolnej
  • policjanta częstuje dzieci cukierkami
Powrót na górę strony