Aktualności

Sprawdź trzeźwość zanim wsiądziesz za kierownicę

Data publikacji 07.10.2022

Płoccy policjanci przypominają, że w holu budynku Komendy Miejskiej Policji w Płocku dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości do dyspozycji jest nowoczesny alkomat. To urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości.Nie ryzykuj, zanim wsiądziesz za kierownicę sprawdź swoją trzeźwość!

Z alkomatu zamontowanego w siedzibie płockich policjantów skorzystało już wiele osób. Największym „powodzeniem”  urządzenie cieszy się podczas weekendu. Wiele osób, co jest wyrazem ich świadomości i odpowiedzialności, sprawdza stan trzeźwości zanim wsiądzie za kierownicę pojazdu. Dzięki takiej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni. Dlatego policjanci zachęcają do korzystania z urządzenia, które dostępne jest dla mieszkańców przez całą dobę.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu a wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach.

Powrót na górę strony