Aktualności

Funkcjonariusze odwiedzili groby i zapalili znicze w hołdzie zmarłym i poległym kolegom

Data publikacji 31.10.2022

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci...”. Zapalone znicze na grobach i mogiłach, w których spoczywają zmarli i polegli stróże prawa złożyli dzisiaj, w imieniu płockich funkcjonariuszy, komendanci Komendy Miejskiej Policji w Płocku, insp. Mariusz Kryszkowski, podinsp. Robert Nowakowski oraz nadkom. Robert Nolbert. Jest to wyraz hołdu dla poległych kolegów z okazji nadchodzących uroczystości Wszystkich Świętych.

Okres Wszystkich Świętych  to szczególny czas dla nas wszystkich. W tych dniach wspominamy bliskich i znajomych, którzy odeszli na wieczny odpoczynek. W imieniu płockich funkcjonariuszy komendanci Komendy Miejskiej Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowski, podinsp. Robert Nowakowski oraz nadkom. Robert Nolbert odwiedzili groby i zapalili symboliczny znicz w hołdzie poległym stróżom prawa.

Dziś rano, funkcjonariusze zapalili znicz przed obeliskiem, poświęconym płockim policjantom II RP pomordowanym i poległym w obronie Ojczyzny, w latach 1918 – 1939, który uroczyście odsłonięty został 28 listopada 2018 r., obok budynku płockiej komendy. Komendanci odwiedzili również płockie nekropolie, gdzie spoczywają płoccy funkcjonariusze.Oddali w ten sposób hołd i upamiętnili kolegów, którzy odeszli na wieczną służbę.

Podczas nadchodzących Wszystkich Świętych zapalmy symboliczny znicz, za tych, o których pamiętamy, za funkcjonariuszy, którzy odeszli na wieczną wartę.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

 

Powrót na górę strony