Aktualności

Weekendowi nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 31.10.2022

W ubiegły weekend płoccy policjanci zatrzymali łącznie 5 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze apelują o zachowanie trzeźwości, zdrowego rozsądku i ostrożności. Pamiętajmy, nie wsiadajmy ,, za kółko”, gdy spożywaliśmy alkohol.

Pierwszego nietrzeźwego kierującego citroenem policjanci zatrzymali w ubiegły piątek, o godzinie 16.40, w miejscowości Cieśle. 54-latek miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W sobotę wieczorem, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Zachowanie 37-latka wskazywało, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie rozwiało wątpliwości stróżów prawa. Kierowca miał 2,24 promila alkoholu w organizmie i czynny sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

W niedzielny poranek, na ulicy Targowej, w Płocku uwagę policjantów przykuł kierowca fiata, którego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej. Podejrzenia mundurowych co do stanu trzeźwości kierowcy potwierdziły się, 47-latek miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Również w stanie nietrzeźwości znajdował się 21-letni kierujący bmw, który w niedzielę, tuż przed północą wpadł w ręce policjantów, w Płocku, na ulicy Armii Krajowej. Wynik badania stanu trzeźwości wykazał u kierowcy prawie promil alkoholu w organizmie. 

Z kolei już dziś, nad ranem, w Płocku, na ulicy Na Skarpie, podczas kontroli drogowej 40-letni kierowca toyoty zakończył jazdę z wynikiem 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcom grozi nawet dwa lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo każdy kierowca, który nie stosuje się do orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sąd w takim przypadku orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości, zdrowego rozsądku i umiaru. Jeżeli spożywaliśmy alkohol, nawet dzień wcześniej, najpierw zbadajmy swój stan trzeźwości, a później wsiadajmy ,, za kółko”.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

 

Powrót na górę strony