Aktualności

Podsumowanie działań płockich policjantów skierowanych na zapewnienie bezpieczeństwa w okresie Wszystkich Świętych oraz Zaduszek

Data publikacji 03.11.2022

Ponad 300 płockich policjantów czuwało nad bezpieczeństwem w Płocku w okresie Wszystkich Świętych oraz Zaduszek. Mundurowi patrolowali główne ciągi komunikacyjne oraz rejony parkingów i drogi dojazdowe do miejscowych nekropolii. Od początku tegorocznych policyjnych działań na drogach miasta i powiatu płockiego doszło do 49 zdarzeń drogowych, w tym do 3 wypadków. W ich wyniku 5 osób zostało rannych. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących. Wzmożone działania policjantów zakończyły się o północy 2 listopada.

W tym roku policyjne działania rozpoczęły się w piątek 28 października i trwały do północy 2 listopada. W Płocku nad bezpieczeństwem w tym czasie czuwało ponad 300 funkcjonariuszy Policji. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu od 28 października do 2 listopada na drogach miasta i powiatu płockiego doszło do 3 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. W ciągu sześciu dni policjanci, mimo licznych apeli, zatrzymali też 11 nietrzeźwych kierujących.

Na drogach miasta i powiatu płockiego w okresie święta zmarłych było w miarę bezpiecznie. Nie doszło w tym czasie do poważnych wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci nie odnotowali również poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Największe natężenie ruchu, czego można było się spodziewać, odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, aby upłynnić ruch i umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do nekropoli. Policjanci w okresie święta zmarłych koncentrowali się na zapewnieniu płynności ruchu w głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na drogach dojazdowych do cmentarzy. W miejscach, gdzie występowały utrudnienia, funkcjonariusze ręcznie kierowali ruchem. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości. Reagowali również na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych oraz badali stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami. Policjanci umundurowani obecni byli także na cmentarzach, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby. Do służby w rejony nekropoli kierowani byli również kryminalni. Ich zadaniem było zapobieganie innym zdarzeniom, w tym min. kradzieżom mienia.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

 


 

 

Powrót na górę strony