Aktualności

Płoccy policjanci nie mają taryfy ulgowej dla nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 08.11.2022

Jazda pod wpływem alkoholu oprócz tego, że jest ogromną nieodpowiedzialnością jest także przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Tylko ostatniej doby płoccy policjanci zakończyli jazdę 4 nietrzeźwym kierującym. Skrajnie nieodpowiedzialny rekordzista jechał ulicami Płocka peugeotem 206, mając w organizmie 2,68 promila alkoholu. Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą! Nigdy nie wsiadajmy za ,,kółko” pod wpływem alkoholu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do stanu naszej trzeźwości to przypominamy, że w płockiej komendzie można przyjść i anonimowo wykonać to proste badanie.

Wczoraj, wczesnym popołudniem, w Płocku na ul. Grabówka, policjanci z płockiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota 206. Przeprowadzone badanie trzeźwości 27-latka dało wynik 0,74 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny amator jazdy na podwójnym gazie i jednocześnie wczorajszy rekordzista, zatrzymany został w Płocku, na ulicy Wyszogrodzkiej. Około godziny 15.35, mundurowi zakończyli jazdę 58-letniemu kierowcy peugeota 206, który miał 2,68 promila alkoholu.

Tej samej doby, około godziny 22.00, funkcjonariusze na ulicy Piłsudskiego, w Płocku udaremnili dalszą jazdę 61-latkowi, który kierował oplem z 0,58 promila alkoholu w organizmie.

Na zakończenie, około godziny 23.00, również w Płocku, na ulicy Zglenickiego, wpadł w ręce płockiej drogówki nietrzeźwy obywatel Turkmenistanu, który nie powinien był kierować toyotą. Powód – 0,8 promila.

Płoccy policjanci nie mają taryfy ulgowej dla nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierujących. Wczoraj wszyscy zatrzymani amatorzy jazdy na podwójnym gazie stracili prawo jazdy. Nie zapominajmy, że zgodnie z art. 178a k.k. jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy też, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu, a wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Dlatego nie ryzykuj ! Zbadaj swoją trzeźwość w płockiej komendzie Policji.

Alkomat dostępny jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Znajduje się on tuż po wejściu do holu głównego budynku Komendy Miejskiej Policji w Płocku ( po prawej stronie przed recepcją).

Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach!

Autor: asp. Krystyna Kowalska

 

Powrót na górę strony