Aktualności

Niezatrzymanie do kontroli drogowej, dwóch nietrzeźwych i jeden z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 25.11.2022

Nie unikną kary kierowcy, którzy ostatniej doby zatrzymani zostali do kontroli drogowej przez płockich policjantów. Dwaj kierowcy mieli prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jeden z nich, 35-latek, kierując bmw nie reagował na polecenia do zatrzymania pojazdu, wydawane przez funkcjonariuszy. Trzeci, 33-letni kierowca volkswagena, wsiadł „za kółko, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj, około godziny 20:47, policjanci z posterunku w Brudzeniu Dużym zatrzymali do kontroli 33-latka, który kierował volkswagenem passatem, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.

Tuż przed północą policjanci z komisariatu w Gąbinie, pełniąc służbę na terenie Słubic, na ul. Płockiej wydali polecenie zatrzymania pojazdu kierowcy bmw. Ten, chcąc uniknąć kontroli zignorował wydawane przez funkcjonariuszy sygnały dźwiękowe oraz świetlne i zaczął uciekać. Po krótkim i skutecznym pościgu, 35-latek zatrzymany został w miejscowości Rybaki. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Z kolei w Płocku, na ul. Tysiąclecia, około godziny 5.04, policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 37-letniemu kierowcy mercedesa, który z prawie 2 promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego auta.

Kierującemu, który nie zastosował się do prawomocnej decyzji sądu grozi teraz kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Musi liczyć się też z utratą prawa jazdy na okres od roku do nawet 15 lat.

Nietrzeźwi kierujący utracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Dodatkowo jednemu z kierowców, który świadomie zmusił policjantów do pościgu i nie zatrzymał się do kontroli pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, grozi kara do 5 lat więzienia. Sąd zakaże też mężczyżnie prowadzenia pojazdów.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

 

Powrót na górę strony