Aktualności

"Wisła i Płotek na patrolu” w płockich szkołach

Data publikacji 30.11.2022

Płoccy policjanci od początku października prowadzą cykl spotkań profilaktycznych z uczniami ze szkół podstawowych. Podczas prelekcji wykorzystują specjalnie opracowany komiks edukacyjny pn. "Wisła i Płotek na patrolu”. Książeczka powstała dzięki współpracy płockiej komendy z Urzędem Miasta Płocka.

Komiks „Wisła i Płotek na patrolu” jest narzędziem edukacyjnym, które policjanci wykorzystują podczas cyklu spotkań profilaktycznych z uczniami płockich szkół podstawowych. Każde spotkanie to inny blok tematyczny. Funkcjonariusze na zajęciach w szkołach promują swój zawód, rozmawiają o bezpieczeństwie na drodze i w Internecie. Uczą czym jest przemoc oraz jak sobie z nią radzić i gdzie szukać pomocy. Przestrzegają też przed używkami i podpowiadają jak powiedzieć NIE, w sytuacji, kiedy kolega lub koleżanka częstuje takimi substancjami.

Jedno z takich spotkań odbyło się kilka dni temu w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku. Funkcjonariusz płockiej drogówki rozmawiał z dziećmi na temat prawidłowych zrachowaniach na drodze. Było to pierwsze z cyklu spotkań w tej szkole i wszystkie dzieci otrzymały w prezencie egzemplarz komiksu. Dzięki temu w każdej chwili będą mogły wrócić do treści, które były poruszane na zajęciach z policjantem.

Przypominamy, że książeczka powstała bardzo dużym nakładem egzemplarzy, dzięki współpracy i wsparciu finansowemu z budżetu Urzędu Miasta Płocka i jest projektem profilaktycznym realizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony